Jak zaaranżować poczekalnię w salonie fryzjerskim?

Gdy zastanawiamy się nad tym, jak zadbać o możliwie jak najlepsze wyposażenie salonu fryzjerskiego, zwykle mamy świadomość tego, że musi się ono składać ze sporej grupy przedmiotów. Trudno wskazywać przy tym te, które mają większy lub mniejszy wpływ na końcowy sukces.

Jeśli jednak zadamy sobie pytanie o to, jakie pomieszczenie ukaże się oczom klienta zaraz po jego pojawieniu się w salonie, odpowiedź nie powinna budzić wątpliwości, pomieszczeniem tym niezmiennie pozostaje bowiem poczekalnia. Już choćby dlatego dbanie o jej atrakcyjność jest zalecane w pierwszej kolejności. Na meble, które wydają się w niej niezbędne składają się: sofa, stoliczek kawowy, lada recepcyjna, wieszak lub szafa, w której klienci mogą zostawić swoje ubrania oraz ekspozytor kosmetyków, o ile w salonie fryzjerskim można również dokonać ich zakupu.

Poczekalnia często jest też tym miejscem, w którym następuje symboliczny podział salonu fryzjerskiego na dwie części. Jego wprowadzenie ma wyjątkowo duże znaczenie, a jednym z jego celów jest dążenie do tego, aby nie doprowadzić do dezorientacji klientów.

Sofy do poczekalni

To właśnie dlatego w poczekalni obowiązkowo powinna pojawić się sofa oraz niewielki stolik idealnie sprawdzający się w momencie, w którym będziemy chcieli postawić na nim kawę lub gazety. Nie można też zapominać o szafie na ubrania i wieszaku. Są to drobne rozwiązania, to jednak właśnie dzięki nim klienci czują się w poczekalni niczym w domu.

Ekspozytor, w przeciwieństwie do sofy, nie jest rozwiązaniem, które można znaleźć w każdej poczekalni. Nie można jednak nie zgodzić się z tym, że sprawdza się idealnie w przypadku tych fryzjerów, którzy oferują swoim klientom sprzedaż kosmetyków. Poczekalnia to również to miejsce, w którym powinna pojawić się recepcja. Nie wolno też pozwalać sobie na zakup mebli niskiej jakości.

Recepcja jest przecież wizytówką salonu. Oczywiście, nie ma jednego tylko pomysłu na jej wygląd, same recepcje różnią się przy tym nie tylko wyglądem, ale i wielkością. Warto jednak dołożyć starań, aby była ona miejscem, w którym panuje miła atmosfera.