Jak stworzyć idealną poczekalnię w salonie fryzjerskim?

Salon fryzjerski najczęściej kojarzony jest z tym miejscem, w którym ma nastąpić nasza metamorfoza. Nie można jednak nie zgodzić się z tym, że taki sposób podchodzenia do funkcji, jakie ma do spełnienia, może się okazać ryzykowny. To również przestrzeń, która przez wielu klientów jest definiowana jako miejsce odpoczynku i relaksu zwłaszcza, że niejednokrotnie zdarza się im odwiedzać fryzjera już po pracy, nierzadko wypełnionej stresem.

Salony fryzjerskie cieszą się powodzeniem również dlatego, że można postrzegać je w charakterze swego rodzaju oazy spokoju i komfortu. Niestety, wcale nie każde miejsce tego typu może spełniać tak zdefiniowane oczekiwania swoich gości. Jeśli więc liczymy, że klienci będą opuszczać nasz salon usatysfakcjonowani i z postanowieniem powrotu do niego, powinniśmy skoncentrować się nie tylko na wysokiej jakości oferowanych przez nas usług, ale i na wyglądzie poczekalni.

To właśnie do niej trafiają kolejni goście i często spędzają w niej przynajmniej kilkanaście minut oczekując na moment, w którym fryzjer zaprosi ich na fotel. Podczas wyposażania poczekalni powinniśmy pamiętać o tym, aby jej styl współgrał z tym, jaki charakteryzuje inne części salonu. Na szczęście, nie mówimy tu wcale o dużym wyzwaniem. Jeśli zastanawiamy się nad tym, o czym nie wolno nam zapomnieć, na pierwszy plan wysuwa się spójność. Oczekuje się przy tym, że będzie ona dotyczyła tak stylu, jak i charakteru wykorzystanych mebli.

Aranżacja poczekalni

Jeszcze przed pierwszymi zakupami dobrze więc zadać sobie pytanie o to, na jaki efekt końcowy liczymy. Jeśli zapomnimy o zasadzie spójności może się okazać, że naprawienie popełnionych przez nas błędów będzie generowało naprawdę duże koszty. Owszem, mieszanie stylów jest zabiegiem popularnym i mile widzianym, w żadnym wypadku nie mogą być to jednak style, które się wzajemnie wykluczają. Jeśli zastanawiamy się nad tym, czy nie przesadzamy z ekstrawagancją możemy odetchnąć z ulgą.

Nie ma takiego stylu, o którym można byłoby powiedzieć, że sprawdza się w każdej poczekalni bez względu na okoliczności. To nasz głos powinien mieć więc decydujące znaczenie. Jeśli sami nie będziemy się w nim czuli najlepiej, trudno uwierzyć, że takie uczucie będzie towarzyszyć naszym klientom. Jeśli mamy wątpliwości, dobrym pomysłem jest rozwianie ich u profesjonalistów. W tym kontekście możemy przecież liczyć na wsparcie nie tylko ze strony projektantów wnętrz, ale również – ze strony osób, które odpowiadają za produkcję mebli do poczekalni w salonie fryzjerskim.