Jak ciekawie zaprojektować poczekalnię salonu fryzjerskiego?

Poczekalnia jest miejscem niezwykłym. To właśnie tu klient, który oczekuje na usługę fryzjerską, może się zrelaksować, choć bywa i tak, że jest wciśnięty gdzieś pomiędzy wieszakiem i suszarką, a tym samym nie tylko nie cieszy się z pobytu w salonie, ale irytuje go każda minuta oczekiwania na to, aż fryzjer się nim zainteresuje i zaproponuje mu swoją pomoc.

Oczywiście, to właśnie od właściciela salonu fryzjerskiego zależy to, w jakiej przestrzeni znajdzie się klient. Jeśli więc chcemy uniknąć jego rozczarowania, powinniśmy zorganizować poczekalnię tak, aby już sam pobyt w niej kojarzył się klientowi z czymś przyjemnym. O największym sukcesie można mówić przecież przede wszystkim wówczas, gdy klient ten niechętnie wstaje z wygodnego fotela zapraszany przez fryzjera do zajęcia miejsca przy myjni.

Oczywiście, podstawą aranżacji takiej przestrzeni jest wygodny fotek. Klient może opierać na nim plecy i wyciągać wygodnie dłonie. Może też zająć najbardziej odpowiadającą mu pozycję w trakcie przeglądania prasy albo picia kawy. Mebel wyściełany miękkim materiałem jest dziś więc absolutną koniecznością.

Poczekalnia fryzjerska

Jeśli obawiamy się, że w poczekalni w naszym salonie zabraknie miejsca na wygodne krzesła, możemy zastanowić się nad tym, czy ich roli nie będzie spełniała miękka sofa. Niektórzy klienci preferują zresztą właśnie takie rozwiązanie, atutem sofy jest bowiem to, że zapewnia nam większą swobodę ruchów.

Gdy już zakupimy odpowiedni mebel, powinniśmy zastanowić się nad jego optymalnym ustawieniem. Niektórzy klienci przeglądają gazety u fryzjera, nie brakuje jednak i takich, którzy lubią w tym czasie obserwować to, co dzieje się za oknem. Kanapa powinna być ustawiona bokiem do witryny, co większa poczucie intymności nie odcinając jednocześnie od świata zewnętrznego.

Należy też unikać ustawiania kanapy naprzeciwko recepcji, krępuje to bowiem tak klienta, jak i osobę pracującą przy pulpicie. Żadna tego nie chce, każda czuje się jednak obserwowana. Dobrym pomysłem nie będzie również ustawienie kanapy przodem do witryny, klienci budzą bowiem spore zainteresowanie osób przechodzących obok salonu.