Microblading ust: naturalny wygląd bez makijażu

Microblading ust: naturalny wygląd bez makijażu

Mikropigmentacja ust jest jednym z najbardziej pożądanych zabiegów estetycznych, aby każdego dnia prezentować idealne usta z naturalnym wykończeniem. Tak jak mówiliśmy, że microblading brwi jest pośrednim krokiem pomiędzy tatuażem a makijażem brwi, tak samo jest z microbladingiem ust lub mikropigmentacją ust. Innowacyjna technika mikropigmentacji, która zrewolucjonizowała sektor makijażu i depilacji brwi, jest również stosowana, aby każdego dnia prezentować perfekcyjne usta z naturalnym i pochlebnym wykończeniem. Microblading ust jest zabiegiem estetycznym, który wykonuje się w celu poprawy pigmentacji ust. Ponieważ jest to bardziej wrażliwy obszar w porównaniu do brwi, specyficzne igły są używane do pracy i pigmenty warg zgodnie z Microblading. Zarówno kontur jak i błona śluzowa wargi zostaną obrysowane tak, aby wyglądała młodziej i nowocześniej. Celem microbladingu ust jest nadanie im większej objętości i blasku, unikając przy tym częstego stosowania makijażu. Rezultaty, choć półtrwałe (około roku) oferują najlepsze wykończenie, ponieważ jest to nowa, skuteczna, nowoczesna i hiperrealistyczna technika. Ponadto, dzięki temu zabiegowi, będziesz mogła skuteczniej obrysować kształt i kontur ust, maksymalnie je uwydatniając. Zabieg ten stał się rozwiązaniem wybieranym przez wiele gwiazd, jest alternatywą dla mikropigmentacji ust. Dzięki niemu poczujesz się swobodniej na swojej twarzy i nie będziesz musiała nosić makijażu na każdą okazję, ponieważ pigmentacja ust i uzyskana objętość podkreśli Twoje rysy.

JAK DOBRAĆ KOLOR? Warto wybrać kolor zgodny z naturalnym odcieniem ust (tym w okolicy śluzówki), aby uzyskać bardziej naturalny efekt i maksymalnie przedłużyć jego trwałość. Normalnym zjawiskiem jest również nieznaczne pogorszenie koloru od zewnątrz do wewnątrz w miarę zagłębiania się w błonę półśluzową, tak że pozostaje on o jeden lub dwa tony niższy niż w obszarze najbardziej zewnętrznym. Specjalista, który stosuje ten zabieg, musi wziąć pod uwagę odcień półbłon śluzowych wargi, aby w razie potrzeby przyciemnić je i znaleźć najbardziej pochlebny kolor. Chociaż różowe i czerwone odcienie płytek są najczęściej spotykane w tego typu półtrwałych pigmentacjach. W każdym razie, to co są używane są organiczne pigmenty, które pozwalają na bardzo naturalne wykończenie.

JAK TO SIĘ ROBI? W przypadku mikropigmentacji ust można stosować różne igły w zależności od obszaru, nad którym pracujemy. Tak więc w przypadku konturowania ust zaczynamy od igły jednoostrzowej lub dermografu, a następnie kontynuujemy zabieg igłą trójostrzową. Do wypełnienia wargi używa się igieł trzy- lub pięcioramiennych. Na pytanie czy mikropigmentacja ust boli, odpowiedź jest podobna jak w przypadku microbladingu brwi. Normalne jest odczuwanie dyskomfortu podczas aplikacji, jednak specjalista zastosuje krem znieczulający, aby było to znośne.

ZALETY MIKROBLADOWANIA UST Mikropigmentacja ust służy wyrównaniu niewielkich asymetrii, przywróceniu utraconego z czasem konturu oraz zabarwieniu błony śluzowej, co pomaga zachować soczystość ust. Dzięki mikropigmentacji ust nie będziesz musiała używać szminki, ponieważ wystarczy nałożyć odrobinę błyszczyka, aby uzyskać naturalny efekt, który podkreśli Twoje usta. Jest to idealne rozwiązanie, aby w każdej chwili móc pochwalić się pięknymi ustami bez konieczności używania szminek. Czy jest to zabieg bezpieczny? Microblading ust jest prostą i bezpieczną techniką, pod warunkiem, że wybierzesz autoryzowane centrum z dobrymi specjalistami. Zaleca się sprawdzenie, czy ośrodek jest autoryzowany i czy spełnia wszystkie wymagania zdrowotne, które regulują urządzenia, produkt i technika, który go stosuje. Z drugiej strony, ważne jest, aby przed poddaniem się mikropigmentacji ust przejść test tolerancji, aby sprawdzić, czy nie jest się uczulonym na substancje, które będą używane do barwienia ust. Chociaż w zasadzie każdy może poddać się temu zabiegowi w celu poprawy wyglądu ust, w niektórych przypadkach konieczne jest uzyskanie wcześniejszej zgody lekarza, na przykład, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek leczenie, takie jak leki rozszerzające naczynia krwionośne, jest poddawany procesowi chemioterapii lub radioterapii itp. Dodatkowo zalecamy odczekanie co najmniej 15 dni, jeśli u pacjenta wystąpił naciek na wargę lub mięsień oczodołowo-skroniowy. Należy również skonsultować się z lekarzem, jeśli masz skłonności do powstawania przeziębień. JAK DŁUGO TO TRWA? W dwie godziny będziesz mogła mieć idealne usta na długi czas. Czas trwania mikropigmentacji ust zależy od wielu czynników, wybranego koloru, techniki oraz samego pacjenta, ponieważ każda błona śluzowa i skóra zachowuje się inaczej. Aby utrzymać kolor w dobrym stanie, eksperci zalecają coroczną sesję konserwacyjną. REKONWALESCENCJA Jeśli zamierzasz poddać się temu zabiegowi, musisz wiedzieć, że kilka godzin po zabiegu usta pozostaną wyraźnie opuchnięte. Ponadto, początkowy ton będzie prawdopodobnie bardziej intensywny niż pożądany, ale ostateczny ton będzie znacznie łagodniejszy. Szacuje się, że pigment potrzebuje około miesiąca, aby całkowicie osiąść pod skórą. Normalnym procesem jest tworzenie się strupka na pigmentowanym obszarze, który powinien zagoić się w ciągu kilku dni. Zwykle strupek odpada po 15-20 dniach od zabiegu. Usta są bardzo ważną cechą, która decyduje o pięknie Twoich ust. Usta tworzą uśmiech i pokazują emocje, usta są "ramą" dla zębów. Z tego powodu usta powinny być kształtne i wyważone, wyrównane do środka twarzy, a dolna i górna warga powinny do siebie pasować.