Hokery fryzjerskie i ich charakterystyka

Gdy zastanawiamy się nad tym, jak powinien wyglądać nasz salon fryzjerski, najczęściej myślimy o tym, co zrobić, aby zwiększyć poziom wygody odczuwanej przez klientów. Nie można jednak zapominać i o tym, że również fryzjer ma prawo do takiej przygody w czasie wykonywania swoich obowiązków. W tym celu warto zastanowić się nad tym, czy w salonie nie znajdzie się miejsce na hokery fryzjerskie.

Te często są opisywane jako taborety na kółkach i nie można nie zgodzić się z tym, że są one gwarantem wygody fryzjera podczas wykonywania przez niego obowiązków zawodowych. Decyzja o tym, aby zaopatrzyć się w hokery niesie za sobą szereg korzyści, a przy tym nie stanowi wcale zobowiązania finansowego, któremu nie bylibyśmy w stanie sprostać. Mówimy o wydatku około 300 PLN. Hokery nie mają oparcia, są jednak wyposażone w aż pięć kółek. Sprawia to, że fryzjer może się swobodnie poruszać, robi to przy tym razem z siedziskiem.

Hokery fryzjerskie

Sprzęt najczęściej posiada podnośnik gumowy, który umożliwia regulowanie jego wysokości. Może być podniesiony nawet o 85 centymetrów. Znakiem rozpoznawczym hokerów jest również grube siedzisko. To właśnie ono sprawia, ze podczas pracy można się czuć komfortowo. Jeśli chcemy zainwestować w rozwiązania wysokiej jakości, możemy liczyć również na obicie wykonane ze skaju. Do tego problemem nie jest dziś dopasowanie kolorystyki hokerów do tej, w jakiej utrzymany jest sam salon.

Może się wydawać, że znakiem rozpoznawczym hokerów jest brak oparcia, należy jednak pamiętać, że wcale nie musi tak być. Dokonując wyboru nie można też ignorować znaczenia, jakie ma podstawa sprzętu tego rodzaju. Najczęściej tworzą ją zwykłe kółka, odchodzi się bowiem od baz w kształcie kwadratu albo dysku.

Jeśli jakiś element hokera jest podatny na uszkodzenia, są nim właśnie kółka, po jakimś czasie nie ma więc możliwości uniknięcia konieczności dokonania ich wymiany. Producenci starają się jednak minimalizować niedogodności z tym związane, coraz popularniejsze są więc kółka wykonane z grubej gumy, dostosowane do wymogów nawet najtwardszej podłogi.