Hoker – niezbędny element wyposażenia profesjonalnego salonu fryzjerskiego

Hokery to branżowa nazwa taboretów, które fryzjerzy wykorzystują przy pracy z klientem w czasie prostego strzyżenia lub wyszukanej stylizacji włosów. Pozwalają one na odciążenie kręgosłupa i wygodniejszą pozycję w czasie pracy każdego fryzjera.

Średniej klasy, solidne hokery można kupić za 200-300 złotych i w większości przypadków będą się sprawdzać znakomicie pod warunkiem, że są to produkty trwałe i solidnie wykonane. Gwarantem tego jest zazwyczaj dobra marka. Na rynku nie brakuje oczywiście hokerów znacznie droższych z lepszych materiałów, bardziej ergonomicznych i posiadających więcej funkcji. Nad ich zakupem też warto się zastanowić.

Podstawowe cechy hokerów

Zadaniem hokera jest zapewnienie fryzjerowi wygody w czai swe pracy, więc konieczne jest ich odpowiednie wyprofilowanie tak, by dobrze mu się na nich siedziało. Hokery to przede wszystkim taborety, więc ich cechy pod względem profilu są takie same jak każdego krzesła. Trzeba po prostu wybrać taki, który będzie odpowiadał nam i pracownikom. Możliwe jest postawienie na specjalna wersję taboretu z oparciem, przez co nie jest już taboretem, a pełnoprawnym hokerem.

Fotel dla fryzjera

Dla niektórych osób oparcie jest ważne, zwłaszcza jeśli może być regulowane, a innym nawet przeszkadza. Znaczenie ma tutaj sposób pracy każdego fryzjera i jego przyzwyczajenia. Jeśli oparcie pozwoli mu zmniejszyć obciążenie kręgosłupa, warto je kupić, a jeśli nie będzie wykorzystywane, jest to strata pieniędzy na droższą opcję.

Niemal zawsze dobrym pomysłem jest zakup hokera z dużą skalą regulacji wysokości. Tańsze hokery są zwykle niższe i oferują regulacje tylko na poziomie 65 centymetrów, co nie sprawdza się u wszystkich osób. Bardziej uniwersalne są hokery z regulacją hydraulicznądo 85 centymetrów i więcej. Ciekawa jest też możliwość regulowania kąta ustawienia oparcia, ale to jest oczywiście dodatkowy koszt.

Klasyczne i designerskie taborety fryzjerskie

Hoker jest normalnym wyposażeniem salonu, więc tak jak inne rzeczy w nim się znajdujące powinien odpowiednio pasować do jego stylistyki. Wybór na rynku jest ogromny, chociaż najczęściej wybiera się uniwersalne modele czarne lub białe o raczej skromnej stylistyce, które pasują wszędzie. Jeśli korzystać się będzie z hokera pokrytego sztuczną skórą, można pokusić się o bardziej kolorowe propozycje, które będą lepiej pasowały do wnętrza. Można poszukać czegoś komplementarnego lub wręcz przeciwnie, postawić na silny kontrast i odważne, jaskrawe barwy. W ten sposób dodaje się wnętrzu salonu charakteru.