Wizagizm twarzy

Za stworzenie visagizmu odpowiedzialny był francuski stylista Claude Juillard. Termin ten pochodzi od francuskiego "visage", co oznacza twarz. Konkretnie, wizaż odnosi się do badania kształtów i proporcji twarzy w jej aspektach i elementach i jest techniką, która w ostatnich latach nabrała dużego znaczenia w świecie estetyki i piękna.

Wizaż obejmuje szereg technik, dzięki którym badanie kształtów, objętości i linii twarzy jest dokonywane w celu poznania zakresu stylizacji dla niego w zakresie makijażu i innych aspektów.

W skrócie, visagism ma na celu zbadanie kształtu twarzy, a zatem ustalić różnice między każdym typem i zbadać najlepszy sposób, aby prawidłowo dostosować każdy z nich w zakresie kształtu brwi, fryzury, stosowania makijażu, między innymi.

Z drugiej strony, wizaż wymaga dużych umiejętności od osoby, która go wykonuje, ponieważ musi uwzględniać trzy bardzo ważne elementy: kształt twarzy klientki, Twoje życzenie lub wymóg i oczywiście trendy. W tym sensie, wizażysta musi być w stanie spersonalizować usługę zgodnie z pewnymi ustalonymi zasadami harmonii: jest profesjonalistą, który ma w swoich rękach odrodzenie piękna klienta, który prosi o usługę.

Reperkusje, jakie wywarł visagizm w świecie estetyki i stylizacji, były bardzo znaczące. W każdym razie technika ta ma swój największy obszar pokrycia lub zastosowania w zakresie makijażu i włosów. W tym sensie, wyjaśnimy poniżej trochę elementów, które bierze pod uwagę visagismo: rodzaje twarzy i jak każdy z nich może być wzmocnione w harmonijny sposób dla każdego klienta w zakresie dwóch z jego głównych zastosowań.

Czytaj również: 10 sposobów dbania o swoje włosy

Typy twarzy i ich obszary według wizażu

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że wizaż dzieli twarz na trzy główne obszary: pierwszy z nich biegnie od linii włosów do podstawy brwi. Obszar ten znany jest jako strefa intelektualna. Po drugie, znajdujemy strefę afektywną , która obejmuje obszar od podstawy brwi do podstawy nosa. Na koniec mamy strefę wrażliwą , która rozciąga się od czubka nosa do dyszy.

Jeśli chodzi o rodzaje twarzy, wizgoryzm wyróżnia następujące:

  • Prostokątna powierzchnia czołowa

Twarz ta charakteryzuje się tym, że jest dłuższa niż szersza, to znaczy, że broda, kości policzkowe i czujesz są ustawione w prawie tej samej linii pionowej. Dla tego typu twarzy, która dąży do stworzenia ram dla obszaru szczęki, polecamy długie fryzury, fryzury o symetrycznej objętości, gładkie lub puste, a krótko mówiąc fryzury, które równomiernie rozkładają objętość.

W przypadku makijażu cienie powinny być nakładane na obszar za brodą, w okolicach ucha i na skroniach.

  • Owalna twarz

Tego typu twarzy zazdrości nam wiele osób ze względu na proporcje między czołem, brodą i kośćmi policzkowymi. Zaletą jest to, że ten typ twarzy pozwala na prawie każdą technikę lub styl makijażu, jak również fryzurę. Niewskazane są jednak fryzury, które przesadnie zwiększają objętość czubka głowy lub wydłużają twarz. W każdym razie, idealnym rozwiązaniem jest zmniejszenie wysokości twarzy poprzez grzywkę lub nawet zbliżenie niektórych kosmyków do twarzy.

  • Odwrócona ściana trójkątna

W tym przypadku czoło jest szersze niż broda, natomiast kości policzkowe są węższe niż czoło. W tym sensie ten typ twarzy sprawia wrażenie trójkąta o podstawie skierowanej ku górze. W przypadku makijażu, rozświetlenie powinno być nakładane przede wszystkim na skronie, natomiast cienie powinny iść w kierunku podbródka.

  • Trójkątna twarz

Twarz trójkątna charakteryzuje się tym, że podbródek jest szerszy od czoła. W tym sensie makijaż będzie odwrotny niż w przypadku twarzy w kształcie odwróconego trójkąta: cienie będą nakładane na okolice podbródka, a rozświetlacz na okolice skroni. W przypadku stylizacji włosów, lepiej jest wybrać te fryzury lub cięcia, które mają warstwy, aby wskazać na owalny kształt.

  • Kwadratowa twarz

W twarzach kwadratowych nie ma przewagi wzrostu ani wysokości, ale szczęka i czoło są jednakowo szerokie. W tym sensie cechy te są bardzo wyraźne. Przy makijażu twarzy kwadratowej, cienie powinny być nakładane na skronie i podbródek, aby je złagodzić; z drugiej strony, jeśli chodzi o włosy, lepiej jest zdecydować się na fryzurę, która tworzy szerokość na boki, z warstwami po bokach. Ostatnim pomysłem jest zmiękczenie linii żuchwy.

  • Diamentowa twarz

Na ostatnim miejscu znajdują się twarze w kształcie rombu, które mają zarówno czoło jak i brodę wąskie, ale wyraźne i zaznaczone kości policzkowe. Efektem poszukiwanym jest zmniejszenie nieco szerokości kości policzkowych, ponieważ powinny one zdecydować się na cięcia lub fryzury oczyszczone na czole i podbródku i że, z kolei, pokryć trochę policzki. Jeśli chodzi o makijaż, konieczne jest użycie dwóch różnych kolorowych podkładów; ponieważ pożądanym efektem jest lekkie zaokrąglenie rysów, ciemny kolor powinien znaleźć się wokół kości policzkowych, natomiast jasny ton w okolicy podbródka i czoła, aby je podkreślić: światła będą skoncentrowane w centralnej części twarzy.

W skrócie, wizaż jest techniką, która łączy pewne typy twarzy i zaleca najlepsze zastosowania w zakresie makijażu i włosów, aby osiągnąć atrakcyjne i harmonijne efekty. Jeśli masz firmę w dziedzinie urody lub, przeciwnie, pracujesz w tej dziedzinie, ważne jest, aby wiedzieć trochę o tej technice, aby być w stanie zapewnić najwyższej klasy usługi dla swoich klientów, zwłaszcza biorąc pod uwagę trendy ostatnich lat.