Taboret fryzjerski – niewielki mebel o wielkim znaczeniu.

W wyposażeniu salonu fryzjerskiego zawsze przede wszystkim zwracają uwagę fotele fryzjerskie, myjnie, konsole i wózki. Jednak bardzo często w pracy fryzjera ogromne znaczenie maja taborety fryzjerskie, tzw. hokery, bez których ciężko by było wytrzymać cały dzień na nogach. Właściciele salonów najczęściej największą uwagę poświęcają meblom które będą służyć klientom, zapominając o własnej wygodzie i potrzebach.

Warto jednak przejrzeć ofertę producentów mebli i wybrać odpowiedni taboret, który wpłynie na podniesienie komfortu pracy oraz dobrego samopoczucia fryzjera.

Jaki taboret wybrać by dobrze spełniał swoja rolę?

Taboret fryzjerski to mebel bez którego ciężko już dziś wyobrazić sobie prace fryzjera. Jego praca polega na wielu godzinach w pozycji stojącej, przy układaniu i kreowaniu nowych fryzur. Dlatego hokery są bardzo potrzebne, aby dać chwile wytchnienia i jednocześnie pomagać w pracy. Mogłoby się wydawać, że wybór takiego mebla nie stanowi problemu, jednak warto dokładnie przejrzeć ofertę producentów. Źle dobrany hoker będzie tylko przeszkodą i negatywnie wpłynie na komfort pracy całego zespołu.

Taboret fryzjerski

Jeśli my sami lub nasz zespół będzie przeciążony praca, bardzo negatywnie wpłynie to na efektywność wyników pracy, a tym samym na utratę klientów. Wygodny i starannie dobrany hoker pomoże w precyzyjnym wykonywaniu wszystkich czynności, zadba o zdrowie fryzjera i jego samopoczucie. A wiadomo, że to wszystko ma wpływ na wygląd fryzury z której później będzie zadowolony (lub nie) klient. Zatem pomimo wielu spraw do załatwienia podczas otwierania salonu i wielu elementów jakie trzeba zakupić, pomyślmy także już na wstępie o zakupie dobrego taboretu fryzjerskiego. Właściciel salonu musi zadbać nie tylko o klientów, ale też i o swój komfort oraz o zadowolenie pracowników.

Taborety fryzjerskie są dostępne w sklepach fryzjerskich i w hurtowniach, w bardzo szerokiej ofercie. Ich cena różni się w zależności od materiałów i jakości, można kupić taboret już za 80 zł, ale także taki za prawie tysiąc złotych. Jeśli planujemy długie użytkowanie taboretów, lepiej zainwestować w droższy, ale i lepszy model, tak by posłużył nam przez kilka lat. Starannie wybierzmy producenta i formę taboretu, najlepiej jest wcześniej poczytać opinie innych użytkowników i dopasować model do salonowych potrzeb.