modne lampy kule

Lampy kule – poznaj bliżej to modne oświetlenie!

W sklepach z oświetleniem możemy spotkać coraz więcej różnorodnych, interesująco prezentujących się lamp. Nie oznacza to jednak, że dzięki temu wybór staje się łatwiejsze. Często jest wręcz przeciwnie. W takim przypadku warto postawić na klasykę i lampy, które cieszą się popularnością od dawna. Należą do nich między innymi lampy kule.

To ponadczasowe oświetlenie możemy spotkać w wielu mieszkaniach nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Jeśli chcesz poznać bliżej lampy kule, a także dowiedzieć się, dlaczego są dobrym wyborem, zapraszamy do lektury!

Dlaczego akurat lampy kule?

Nazwa lampy kule pochodzi od wyglądu tego typu oświetlenia. Składa się ono z jednej lub kilku kul, które mogą być wykonane z różnych materiałów. Jednym z najpopularniejszych rodzajów są lampy kule wiszące lub stojące wykonane z przezroczystego szkła. Chętnie wybierane są tak że modele ze szkła przydymionego lub kolorowego.

Zupełnie innym rodzajem są kule metalowe które mogą posiadać klosze wykonane z drutów, tworzących okrągły kształt. Stylowym dodatkiem mogą stać się także lampy kule wykonane z wikliny, która doskonale prezentują się we wnętrzach urządzonych w stylu boho. Kule materiałowe świetnie sprawdzają się we wnętrzach urządzonych właściwie w każdym stole aranżacyjnym.

Aby jednak oświetlenie mogło być nazwane lampą kulą, jego klosz musi mieć kształt kuli. W zależności od modelu lampy wiszące kule mogą mieć klosz w postaci zamkniętej kuli lub posiadać otwór na spodzie.

Dlaczego warto wybrać lampy kule?

Lampy kule szklane są bardzo uniwersalnym rodzaje oświetlenia, o ponadczasowym charakterze. Doskonale pasują do wnętrz w różnych stylach, np. skandynawskim, glamour, czy loftowym. Dzięki temu przy okazji zmiany wystroju wnętrza, nie trzeba martwić się o konieczność zmiany oświetlenia na zupełnie nowe.

Lampy kule występują w wielu wersjach: od lamp podłogowych, przez stołowe, aż po modele wiszące czy kinkiety. Dzięki temu bardzo łatwo jest znaleźć oświetlenie idealnie dopasowane do swoich wymagań. Bogate kolekcje lamp, w których znajdują się różnorodne modele, pozwalają stworzyć spójną aranżacje. Doskonale prezentują się one, kiedy mogą ozdabiać całe pomieszczenie lub mieszkanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *